Stwórzmy wielką rodzinę Słodkowskich. 

Może odnajdziemy też bliskich.

Poznajmy się. !!!

Poszukujemy informacji na temat naszych krewnych...


" szukam inf. o rodzinie Kamilli (zd.Słodkowskiej) Maruszewskiej "

Dzień dobry, Szukam informacji o rodzinie Słodkowskich z Radomia, moja prababcia Kamilla zd. Słodkowska ur. 1887r.

wyszła za mąż za Bolesława Maruszewskiego w 1911r w Radomiu.

Była córką Piotra Słodkowskiego (był Rejentem w Radomiu) i Antoniny zd.Zaborskiej.

Kamilla miała siostry i brata

- Zofia Gregorczyk zd.Słodkowska
- Czesława Bogdańska zd.Słodkowska
- Wanda Freulich zd.Słodkowska
- Wacław Słodkowski

Moi pradziadkowie wcześnie zmarli osieracając 5 dzieci. 

Za wszelkie ewentualne informacje dotyczące tej gałęzi rodziny Słodkowskich byłabym bardzo wdzięczna.

wnuk.a.aetgmail.com


Witam, Pochodzę z Trzebiatowa woj. zachodniopom. Anna Słodkowska lat 34, mój dziadek Tadeusz Słodkowski urodził sie w Adamowie, powiat Łucki, gmina Czaruków 05.02.1922 roku, miał brata Władysława ur.1925 roku i siostrę Krystyne ur.1932 również w Adamowie.

Rodzice ich to Leon Słodkowski ur. 24.06.1893 rok w Pysznym Borze - syn Jana i Zofii Słodkowskich,

oraz Emia Słodkowska  z domu Słodkowska ur. 29.06.1901r. w Pysznym Borze, jej rodzice to Józef  i  Maria z d. najprawdopodobniej Słodkowska,

z dokumentów które posiadam wynika że Słodkowscy często łaczyli sie w rodzinie, może wpadł ktoś na taki trop, proszę o kontakt. 

Serdecznie pozdrawiam

aniawiteketonet.eu


Członkowie mojego fragmentu rodziny zamieszkują (Wrocław, Mosina, Szczytno) pochodzenie pradziadka - Równe (Wołyń-Ukraina(dziś))
( Mirek Słodkowski - Wrocław - Polska)


ja od urodzenia mieszkam w Pyrzycach tj. woj. zachodnio pomorskie rodzina mojego ojca - Feliksa idąc za frontem osiadła w Jarszewie k. Kamienia Pomorskiego

wiem , że część naszej rodziny mieszka w Brzegu, w okolicach Legnicy, Serdecznie pozdrawiam cały Klan Słodkowskich bez względu czy mamy wspólne korzenie czy nie.

 ( Iwona Ksel (Słodkowska) - Pyrzyce - Polska )


Moja rodzina pochodzi z Równego powiat Wołyński. Moi prawdziadkowie nazywali sie Jan i Maria i mieli syna Władysława. Może znajdzie sie jakas blizsza rodzina ;)
( Michał Słodkowski - Lublin - Polska )

Moja rodzina pochodzi z Wólki Sadowskiej na Wołyniu (dzisiejsza Ukraina). Zauważyłem, że jest tu kilka osób których rodziny pochodzą z Wołynia. Nie wykluczone, że mamy wspólne korzenie.
( Paweł Słodkowski - Pasłęk - Polska )


Witam, Nasza rodzina tzn., moja i mojej siostry Doroty też pochodzi z Wołynia, a dokładnie chyba z Przebraża. Z opowieści Taty wiem, że tam mieszkało wielu Słodkowskich. Nasi przodkowie tzn., dziadek Julian Słodkowski i Babcia Józefa z domu Galla, przeprowadzili się do Trzebiatowa.

( Beata Florczyk (Słodkowska) - Warszawa - Polska )


Cześć Soloduny ( tak na Słodkowskich mówiono na Wołyniu) Nazywam sie Witold Konefal. Moja mama nazywała się Władysława Słodkowska
jej ojciec miał na imię Jan a jego żona Janina też chyba z domu Słodkowska, ojciec Jana (mojego dziadka) miał na imię Jozef a babci Janiny, Dionizy Słodkowski.
Mieszkali na Wołyniu w rejonie Bolarka, Majdan, Nowa Ziemia, Wolka Kotowska, Dermanka, Dobra, Zofiówka, Kotów, Moszczanica, Przebraże, Łuck, Olyka.
Mam wiele innych informacji szczegółowych ale mam kilka "białych plam" na które szukam odpowiedzi. Łącze pozdrowienia Witold
( Małgorzata Herrgesell - St Catharines - Kanada )


Witam, Pradziadowie z rodziny Słodkowskich mieszkali we wsi Rogoźno. W latach 20 (ok 1920-21) rozebrali swoje domostwo i przenieśli się 3 km od Rogoźna. Tam postawili zabudowania prowizorycznie by w dalszych latach wybudować coś lepszego. Niestety nie zdołali wszystkiego wybudować gdyż wybuchła II wojna światowa. Do zabudowań Słodkowski prowadziła polna droga od strony Beresteczka. Dziadek Aleksander został zmobilizowany do wojska 14.VIII.1939 roku do Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Podczas kampanii wrześniowej jego pułk brał udział w bitwie nad Mokrą koło Łodzi. Tam jego pułk został zdziesiątkowany. Dostał się do niewoli, złapany przez NKWD. Był przesłuchiwany i bity cudem uniknął stracenia, uciekł z niewoli i wrócił do domu do Rogożna. W 1944 roku wstąpił do I dywizji im Tadeusza Kościuszki z którą doszedł aż za Berlin do rzeki Hawela. W 1945 roku był na przepustce. Po zakończeniu działań zbrojnych wrócił do domu w roku 1946, był chory na tyfus. Pradziadek Słodkowski został zamordowany przez Ukraińców za stodołą własnego gospodarstwa. Prapradziadek Słodkowski Jan ur. 1858-1860 / Pradziadek Słodkowski Antoni 1882 / Dziadek Słodkowski Aleksander 26.06.1914 miejsce zamieszkania; parafia Demidówka lub Łysin, wieś Rogoźno, powiat Dubieński, gmina Tesłuhów.
( Łukasz Słodkowski - Nidzica - Polska )


Witam wszystkich Słodkowskich poszukuję rodziny mojego taty Bonifacego Słodkowskiego oraz rodziny moich dziadków Floriana Słodkowskiego ur.15.02.1914 roku w Jezioro / Ukraina / syn
a Jana i Franciszki Słodkowskich, moja babcia Genowefa Słodkowska ur.18.09.1922 roku, córka Adama Galli i Józefy Galli z domu Ostrowskiej, dziadkowie zawarli związek małżeński w Jeziorze gmina Przebraże w powiecie Łuckim 13.11.1944 roku. Jeżeli ktoś co
ś wie proszę o kontakt z góry dziękuje. ( Adam/Justyna - Tułowice/Opole) - Polska / Grecja )


Powrót do strony głównej

home